o firmie


 

Firma RUMET Wacław Rudzik i Wspólnicy Spółka jawna działalność gospodarczą rozpoczęła w 1992 roku z udziałem dwóch wspólników. Początkowo działalność
i produkcja odbywała się w małym budynku na prywatnej działce. Z biegiem czasu zakupiona została działka w nowym miejscu z  niewielką halą produkcyjną. Hala ta została poddana kapitalnemu remontowi oraz rozbudowie. Wyremontowaną halę przystosowano do produkcji seryjnej zatrudniając dodatkowo nową grupę pracowników.

W 2003 roku został nam przyznany atest higieniczny do montażu w instalacjach służących do przesyłania wody przeznaczonej do spożycia na produkowane wyroby. W roku 2004 atest został rozszerzony o  nowe wyroby. W 2004 uzyskaliśmy również Certyfikat Jakości zgodny z normą DIN EN ISO 9001:2000. Kolejne lata działalności umocniły naszą pozycję na rynku, co zaowocowało zakupem kilkunastu automatów sterowanych numerycznie oraz maszyn wielozadaniowych. W 2010 roku pozytywnie przeszliśmy recertyfikację i tym samym otrzymaliśmy Certyfikat Zarządzania Jakością zgodny z normą DIN ISO 9001:2008. Z powodu stale zwiększającej się produkcji oraz braku wolnej przestrzeni na zakup kolejnych maszyn podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu inwestycji związanej z  budową 2 hal produkcyjnych o powierzchni łącznej 3000m2. Inwestycja została rozszerzona o budowę nowego biurowca.

Obecnie firma nasza zatrudnia prawie 100 osób produkując ponad 1500 różnych elementów. Dysponujemy ponad 6000m2 hal produkcyjnych oraz 1000m2 magazynów z montażowniami.

Posiadamy wykwalifikowaną kadrę pracowników, która zajmuje się produkcją i organizacją dostaw do Klientów, oraz pozyskiwaniem nowych rynków zbytu. Pracownicy stale pogłębiają dotychczasowe umiejętności oraz wiedzę, aby sprostać stale rosnącym wymaganiom Klientów.

RUMET Wacław Rudzik i Wspólnicy Sp. Jawna ma dostęp do najnowszych rozwiązań stosowanych w  nowoczesnych systemach instalacyjnych, dla których jesteśmy producentami wybranych elementów. Dzięki współpracy z producentami i  wyłącznymi dystrybutorami możemy zaoferować kompletne systemy instalacyjne. Wysoka jakość oraz stale zwiększający się asortyment owocuje stałą wieloletnią współpracą z hurtowniami na terenie całego kraju. Firma została również doceniona przez kontrahentów zagranicznych, głównie z Europy.